Y 9009 AI – Urządzenie do liczenia osób

Celem projektu jest zbudowanie urządzenia, które pozwoli na ciągłe monitorowanie ilość osób wchodzących i wychodzących z danego pomieszczenia lub obszaru. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik bazujących na sztucznej inteligencji odbiorca końcowy jakim jest branża retail zyska informacje w czasie rzeczywistym o ruchu klientów na przestrzeni sklepu. Urządzenie, zdolne do pracy w trybie bezprzewodowym może działać zarówno z zestawu baterii jak i zasilania sieciowego, umożliwiając pracę w trudnych warunkach. Szeroki zakres możliwości komunikacyjnych zapewnia wszechstronność kontaktu z serwisem agregującym. Nacisk na minimalizację całego urządzenia sprawia, że zamontowane nie zwraca na siebie uwagi, będąc idealnym rozwiązaniem do zbierania statystyk pomocnych w prowadzeniu biznesu. Natomiast zastosowanie szerokiej gamy czujników zapewnia niski stopień błędów i dużą skuteczność działania.

Cechy urządzenia: 
  • Algorytm detekcji ludzi bazujący na wytrenowanej sieci neuronowej
  • Wbudowany akcelerator obliczeń AI
  • Obudowa umożliwiająca pasywne chłodzenie
  • Zasilanie bateryjne
  • Wbudowany modem NB/LTE
  • Aktywna kamera głębi 3D

Yoberi Sp. z o.o. uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Y 9009 AI – Urządzenie do liczenia osób” o nr POIR.01.01.01-00-0950/20, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.

Celem projektu jest stworzenie urządzenia liczącego osoby wchodzące i wychodzące z wyznaczonej przestrzeni. Efektem prac będzie urządzenie wyposażone w kamery, zdolne do pracy w różnych przestrzeniach. Urządzenie będzie posiadać własny system zarządzania, zdolność uczenia się oraz komunikacji.

Wkład Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w projekt: 915 000.00 zł.